הפעל נגישות לקוראי מסךנגישותדלג לתוכן מרכזי
 
פתח/סגור תפריט
דף הבית – אתר הנדסה
Park water and sport

מחלקת נוף

העיר מודיעין היא מהערים הירוקות ביותר בישראל. כ - 50% משטחה הינם שטחים פתוחים ירוקים. העיר מתאפיינת בבניה טובלת בירק הפרוסה לאורך רשת של רחובות וכבישים המותאמים לטופוגרפיה הטבעית. הטופוגרפיה הטבעית היותה עקרון בסיסי לתכנונה של העיר והשטחים הפתוחים בה כתוצאה מכך התקבלו חריצי העמקים וביניהם צמחי גבעות הנוף הים תיכוני.
ברחבי העיר והסביבה תוכננה פריסה רחבה ומגוונת של שטחים פתוחים שונים. הפריסה נובעת מהנוף הטבעי הקיים סביב העיר ובתוכה ומהנוף ההיסטורי אנושי של העיר. תכנון השטחים הפתוחים משלב בתוכו את הקשר בין העיר ליערות הסביבה. הקשר נוצר באמצעות מערכת שבילי אופניים, שבילי הולכי רגל הקושרים בין העיר ליערות בהיקפה. הנוף הטבעי מאופיין בפסגות ההרים, העמקים, הצוקים בשולי העיר ויערות בן שמן.
הנוף האנושי מתבטא בשלל אתרים ארכיאולוגים ובבוסתנים כדוגמת גבעת התיתורה והבריפילה.
שדרות העמקים בעיר מפותחים כמקומות המפגש המרכזיים ואזורי המסחר והמשחק. העמקים מהווים את ליבו של המרכז החברתי השכונתי ודרכם עוברים הכבישים המאספים המובילים למרכז העיר - הלב התרבותי והחברתי של העיר מודיעין. הנטיעות בשטחים הפתוחים בעיר מאופיינות כנטיעות חורש ים תיכוני כשריד תרבותי היסטורי למקומה של מודיעין.

בעיר פותחו מגוון של גנים ציבוריים ברמות שונות המכילים סוגי פעילויות בהתאם למיקומם:

* פארק ענבה- פארק עירוני מרכזי אשר משרת את תושבי כלל העיר.
* גני העמק- הגנים המרכזיים הבין שכונתיים.
* גנים קטנים- הגנים המרכזיים התוך שכונתיים.
* המעברים- מעברי הולכי רגל המקשרים בין חלקי העיר השונים ובתוכם פינות ישיבה ומשחק.
* גנים קטנים- גנים מקומיים המשרתים את התושב בסביבת מגוריו המיידית.

פארק נחל ירקון:

פארק נחל ירקון.jpg

פארק ענבה:

פארק ענבה.jpg
בגנים הציבוריים מוצבים מתקני משחק המותאמים לחתך הגילאים השונים תוך הקפדה רבה על כללי הבטיחות הנדרשים. פותחו פינות ישיבה ומרגוע ואזורי טיול ותצפית.
מחלקת תכנון נוף אמונה על בדיקתם ואישורם של נספחי הפיתוח הנופי של כל התכניות המוגשות לוועדה המקומית לתכנון ובנייה החל מתכניות בנין עיר ועד להוצאת היתריי בנייה.

טופס בקשה והחלטה לגבי כריתת או העתקת אילן מוגן

צור קשר

איילת מורל - אדריכלית נוף: 

גלית שביט - מזכירות מחלקת אדריכלות נוף​: 

מחלקת נוף